Opolskie Centrum
Demokracji Lokalnej

Opolskie Centrum
Demokracji Lokalnej

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej

Opolskie Centrum
Demokracji Lokalnej

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej

previous arrow
next arrow
Slider

Kampania „Moje życie – moja pasja” – audycja radiowa z przedstawicielami Fundacji DOM

Zapraszamy Państwa do wysłuchania pierwszej z cyklu audycji, realizowanej w ramach kampanii pn. „Moje życie – moja pasja” – II edycja kampanii informacyjno – promocyjnej na rzecz integracji osób niepełnosprawnych w województwie opolskim”.

Gośćmi redaktora Piotra Wrony z Radia Opole były: Jolanta Sztorc – członek Zarząd Fundacji DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym i dyrektor ŚDS, Izabela Gajdamowicz – kierowniczka Warsztatów Terapii Zajęciowej, jak również pracownicy Zakładu Aktywności Zawodowej funkcjonującego przy Fundacji.

Goście opowiadają m.in. o tym, jak ważna dla osób niepełnosprawnych jest praca, jakie działania są realizowane w ZAZ i WTZ. WTZ przy Fundacji funkcjonuje już ponad 20 lat, kilka osób odnalazło się na otwartym rynku pracy. Jedna osoba do dziś utrzymała zatrudnienie, co w przypadku osoby niepełnosprawnej jest dużym sukcesem. W ramach WTZ funkcjonują trzy pracownie: techniczna, artystyczna i umiejętności zawodowych, w których pracują i rozwijają swoje pasje osoby niepełnosprawne.

Odsłuchaj audycję

Zapraszamy do wysłuchania kolejnych audycji w ramach kampanii na antenie Radia Opole. Emisje audycji zaplanowane są na listopad 2015 r.

Zadanie jest finansowane przez Samorząd Województwa Opolskiego ze środków PFRON.