Opolskie Centrum
Demokracji Lokalnej

Opolskie Centrum
Demokracji Lokalnej

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej

Opolskie Centrum
Demokracji Lokalnej

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej

previous arrow
next arrow
Slider

O innowacjach w Opolu

o projekcie

16 października 2013r. Miasto Opole wraz z partnerami organizuje pierwsze opolskie Forum Innowacji, które jest jednym z komponentów projektu „Opolska Platforma Innowacji”.

Celem projektu „Opolska Platforma Innowacji” jest tworzenie i udoskonalanie sieci współpracy w zakresie innowacji
i przedsiębiorczości w województwie opolskim. Realizowane działania mają na celu wzmocnienie współpracy sektora B+R z przedsiębiorstwami oraz służą zwiększeniu transferu nowoczesnych rozwiązań technologicznych, produktowych oraz organizacyjnych do przedsiębiorstw i instytucji. Działania projektowe mają przyczynić się do upowszechniania praktyki proinnowacyjnej, zwłaszcza wśród przedsiębiorców i instytucji publicznych przez komercjalizację wynalazków
i wiedzy.

Liderem projektu jest Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki. Partnerami projektu są: Miasto Opole, Instytut Ciężkiej Syntezy Organicznej „Blachownia”, Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych, Politechnika Opolska i Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu.

Każdy z partnerów realizuje własne zadania, o których przedstawiciele poszczególnych instytucji opowiedzą podczas Forum Innowacji. Przedstawione zostaną również ciekawe przykłady współpracy biznesu i nauki w zakresie uruchamiania innowacyjnych wdrożeń.

W programie znalazły się m.in. prezentacje instytucji i firm, takich jak: Regionalnego Centrum Transferu Wiedzy
i Technologii Innowacyjnych w Nysie, Parku Naukowo – Technologicznego w Opolu, ifm Ecolink, Explomet, m – tronics, Laborabis S.A, P.P.U.H „AUTO-SAD”, PricewaterhouseCoopers, Dobroteka.

Organizatorzy wydarzenia liczą na ożywioną dyskusję podczas dwóch paneli: „Innowacyjna firma”  i „Wsparcie innowacji”. Forum Innowacji jest miejscem, gdzie będzie można usłyszeć o inicjatywach i sukcesach opolskich firm.

Równie ciekawie co część konferencyjna, zapowiadają się prezentacje firm i instytucji. W holu auli „Błękitnej” Politechniki Opolskiej zaprezentują się wszyscy partnerzy OPI, jak również firmy, m.in. Explomet, dempol- Eco, Future Processing, Pirios i BLUESOFT STC Sp. z o.o. Na uczestników Forum czekają liczne atrakcje, m.in.: pokazy mini robotów sumo Stowarzyszenia GROM (Grupy Robotycznie Opętanych Maniaków), czy prezentacja aparatów do badania mięśni
i stawów Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej.

Prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 9 października 2013 r. pod numerem tel.: 77 453 68 25 bądź drogą mailową: sekretariat@opole.frdl.pl

Termin: 16 października 2013 r., godz. 9.00 – 16.00

Miejsce: Aula Politechniki Opolskiej, Budynek „Łącznik”, ul. Mikołajczyka 16, Opole

Program dostępny na stronie:  www.opole.pl/biznes

Projekt „Opolska Platforma Innowacji” współfinansowany jest w ramach Poddziałania 1.3.1 „Wsparcie sektora B+R oraz innowacji na rzecz przedsiębiorstw” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007 – 2013.

Wszyscy