Opolskie Centrum
Demokracji Lokalnej

Opolskie Centrum
Demokracji Lokalnej

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej

Opolskie Centrum
Demokracji Lokalnej

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej

previous arrow
next arrow
Slider

Plener fotograficzny po Opolu – „Razem możemy pokazać więcej”

Opolskie Centrum Demokracji Lokalnej zaprasza wszystkich mieszkańców województwa opolskiego, amatorów fotografii i wolontariuszy do wzięcia udziału w plenerze fotograficznym z elementami gry miejskiej wokół tematyki wolontariatu i aktywności obywatelskiej pn.: „Razem możemy pokazać więcej”. Spotkanie odbędzie się 6 lipca 2014 w Opolu.

 

plakat Plener MDż zm

 

„RAZEM MOŻEMY POKAZAĆ WIĘCEJ”

TERMIN: 06.07.2014 r.

MIEJSCE: Wyspa Bolko, Pasieka i okolice Rynku w Opolu

CZAS: 10:00- 13:00 (plener fotograficzny) + 14:00 – 16/17:00 piknik z grillem przy klubokawiarni „Laba” na Wyspie Bolko.

MAX. LICZBA UCZESTNIKÓW: 30 osób (formularz rejestracyjny dostępny na stronie www.wiemy-pomagamy.pl)

PLANOWANY PRZEBIEG WYDARZENIA:

Każdy uczestnik wydarzenia otrzyma od organizatorów mapę z zaznaczoną trasą oraz wyznaczonymi punktami do których powinien dotrzeć i je sfotografować. Każdy punkt na trasie związany będzie z charakterystycznymi miejscami pracy opolskich wolontariuszy. Trasa pleneru została tak poprowadzona żeby uczestnicy wydarzenia mieli okazję przyjrzeć się rozmaitym działaniom wolontariackim i aktywności mieszkańców podejmowanych na terenie Opola ( np. wolontariat na rzecz zwierząt, miejski, młodzieżowy, sportowy czy skierowany do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością), ale też i zabytkom Opola (możliwość sfotografowania panoramy Opola z Wieży Piastowskiej). Na zakończenie pleneru planuje się uroczyste podsumowanie wydarzenia, tak by podziękować wszystkim uczestnikom, podsumować wyniki gry i wręczyć nagrody oraz wyróżnienia. Zakończenie będzie zorganizowanie w formie pikniku. Dodatkowym działaniem, które zostało zaplanowane w ramach wydarzenia będzie przygotowanie wystawy ze zdjęć, które powstały podczas pleneru fotograficznego.

Inicjatorem pleneru oraz osobą odpowiedzialną za oprawę merytoryczną jest Katarzyna Krause z Fundacji „Na zmianę” która organizowała wielokrotnie plenery z mieszkańcami i poplenerowe wystawy fotograficzne. Dodatkowo plener uzyskał patronat medialny portalu www.mmopole.pl.

Plener fotograficzny pn. „Razem możemy pokazać więcej” to część większej kampanii informacyjno-promocyjnej nt. wolontariatu realizowanej w naszym województwie, a dokładniej zadania które nazywa się „Miejska Dżungla”. „Miejska Dżungla” to cykl wydarzeń organizowanych przy wsparciu opolskich wolontariuszy w postaci m.in. happeningów, sond ulicznych czy mini gier miejskich, a ich głównym celem jest przekazywanie opolanom podstawowych informacji nt. wolontariatu.

Regulamin uczestnictwa w plenerze fotograficznym – 6 07 2014r