Aktualności

Samorządowy Mistrz Języka Polskiego

kategoria Komunikaty, Ogólnofundacyjne | dnia 26/04/2013

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej i Rada Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk zapraszają urzędników samorządowych wszystkich szczebli do udziału w konkursie „Samorządowy Mistrz Języka Polskiego”.

600x130_banner-mistrz

Celem naszego konkursu jest promocja poprawnej polszczyzny jako podstawowego narzędzia komunikacji między obywatelami, a przedstawicielami władz lokalnych.
Konkurs składa się z dwóch niezależnych części:

– pisemnej „Klasówki dla urzędników”

– konkursu Krasomówczego „Samorządowy Mistrz Języka Polskiego”.

„Klasówka dla urzędników” odbędzie się 18 maja br. w Bibliotece Uniwersytetu w Warszawie. Składać się będzie z dwóch etapów: poprawy źle zredagowanego pisma urzędowego oraz finałowego dyktanda. Program imprezy uzupełnią przemówienia wybitnych językoznawców i postaci życia publicznego z prof. Bralczykiem, prof. arkowskim i sędzią Stępniem na czele. Przewidujemy wysokie nagrody pieniężne oraz nagrody w postaci udziału w IV Kongresie Regionów w Świdnicy, gdzie 13 czerwca br. dbędzie się też uroczyste wręczenie nagród. Na stronie internetowej Fundacji www.frdl.org.pl zawiesiliśmy poradnik „Jak pisać teksty urzędowe komunikatywnie i poprawnie po polsku? Miniporadnik dla uczestników konkursu Samorządowy Mistrz Języka Polskiego

Podczas kongresu przeprowadzony zostanie też Konkurs Krasomówczy, do udziału, w którym zapraszamy przede wszystkim prezydentów, burmistrzów, wójtów, przewodniczących rad, starostów, marszałków. Jego zwycięzców nagrodzimy tytułem Samorządowego Mistrza Języka Polskiego, dyplomami i statuetkami. Zadaniem uczestników będzie wygłoszenie krótkiego przemówienia na jeden z zaproponowanych tematów. Jury oceni kunszt retoryczny, styl i poprawność językową przemówienia, kompozycję mowy i dobór argumentów, a także ekspresję mówcy.

Liczba uczestników obu konkursów jest ograniczona a decyduje kolejność zgłoszeń.
W Komitecie Honorowym Konkursu zasiada wiele wybitnych osobistości, a patronatem bjął Związek Miast Polskich.

Więcej informacji o konkursie, regulamin i formularze zgłoszeniowe są dostępne na stronie internetowej Fundacji www.frdl.org.pl .
Bardzo serdecznie zapraszamy.

Z poważaniem
Adam Aduszkiewicz
Prezes Zarządu

Plik do pobrania: Komunikat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seo.wenlink.com 售卖中
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2016 OCDL FRDL Opole