Opolskie Centrum
Demokracji Lokalnej

Opolskie Centrum
Demokracji Lokalnej

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej

Opolskie Centrum
Demokracji Lokalnej

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej

previous arrow
next arrow
Slider

Samorządowy Mistrz Języka Polskiego

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej i Rada Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk zapraszają urzędników samorządowych wszystkich szczebli do udziału w konkursie „Samorządowy Mistrz Języka Polskiego”.

600x130_banner-mistrz

Celem naszego konkursu jest promocja poprawnej polszczyzny jako podstawowego narzędzia komunikacji między obywatelami, a przedstawicielami władz lokalnych.
Konkurs składa się z dwóch niezależnych części:

– pisemnej „Klasówki dla urzędników”

– konkursu Krasomówczego „Samorządowy Mistrz Języka Polskiego”.

„Klasówka dla urzędników” odbędzie się 18 maja br. w Bibliotece Uniwersytetu w Warszawie. Składać się będzie z dwóch etapów: poprawy źle zredagowanego pisma urzędowego oraz finałowego dyktanda. Program imprezy uzupełnią przemówienia wybitnych językoznawców i postaci życia publicznego z prof. Bralczykiem, prof. arkowskim i sędzią Stępniem na czele. Przewidujemy wysokie nagrody pieniężne oraz nagrody w postaci udziału w IV Kongresie Regionów w Świdnicy, gdzie 13 czerwca br. dbędzie się też uroczyste wręczenie nagród. Na stronie internetowej Fundacji www.frdl.org.pl zawiesiliśmy poradnik „Jak pisać teksty urzędowe komunikatywnie i poprawnie po polsku? Miniporadnik dla uczestników konkursu Samorządowy Mistrz Języka Polskiego

Podczas kongresu przeprowadzony zostanie też Konkurs Krasomówczy, do udziału, w którym zapraszamy przede wszystkim prezydentów, burmistrzów, wójtów, przewodniczących rad, starostów, marszałków. Jego zwycięzców nagrodzimy tytułem Samorządowego Mistrza Języka Polskiego, dyplomami i statuetkami. Zadaniem uczestników będzie wygłoszenie krótkiego przemówienia na jeden z zaproponowanych tematów. Jury oceni kunszt retoryczny, styl i poprawność językową przemówienia, kompozycję mowy i dobór argumentów, a także ekspresję mówcy.

Liczba uczestników obu konkursów jest ograniczona a decyduje kolejność zgłoszeń.
W Komitecie Honorowym Konkursu zasiada wiele wybitnych osobistości, a patronatem bjął Związek Miast Polskich.

Więcej informacji o konkursie, regulamin i formularze zgłoszeniowe są dostępne na stronie internetowej Fundacji www.frdl.org.pl .
Bardzo serdecznie zapraszamy.

Z poważaniem
Adam Aduszkiewicz
Prezes Zarządu

Plik do pobrania: Komunikat

Dodaj komentarz