Aktualności

Zadanie publiczne „Promocja RPO WO 2007 – 2013 wśród dzieci i młodzieży w okresie świątecznym”

kategoria Komunikaty, Relacje z wydarzeń | dnia 09/12/2011

PROMOCJA RPO WO 2007 – 2013 Opolskie Centrum Demokracji Lokalnej FRDL realizuje zadanie publiczne pn. „Promocja RPO WO 2007 – 2013 wśród dzieci i młodzieży w okresie świątecznym”.  W ramach inicjatywy uczniowie i młodzież z sześciu szkół i przedszkola biorą udział w lekcjach o funduszach unijnych, warsztatach plastycznych oraz świątecznym festynie na opolskim Rynku.

Zadanie polega na popularyzacji wiedzy o Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Opolskiego na lata 2007 – 2013 (RPO WO 2007 – 2013) wśród dzieci i młodzieży.

Pracownicy Głównego Punktu Informacyjnego o Funduszach Europejskich w Opolu  prowadzą 6 „lekcji europejskich” dla uczniów różnych placówek oświatowych. Działania w ramach zadania obejmują swoim zasięgiem szeroką grupę dzieci i młodzieży. W celu dotarcia do jak najszerszej grupy odbiorców, lekcje przeprowadzane są w różnych typach placówek:
– Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Boguszycach,
– Publicznym Gimnazjum im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Komprachcicach,
– Publicznym Przedszkolu w Komprachcicach,
– Zespole Szkół w Zimnicach Wielkich,
– Zespole Szkół Budowlanych w Opolu,
– Publicznej Szkole Podstawowej w Domecku.

Zajęcia dotyczą: zasad funkcjonowania, specyfiki i pozytywnych efektów realizacji programu w najbliższym otoczeniu. Jest to pierwszy etap realizacji zadania. Drugim etapem jest organizacja warsztatów plastycznych dla uczniów z terenu województwa opolskiego. Celem warsztatów jest przygotowanie prac plastycznych i ozdób choinkowych odnoszących się do RPO WO 2007 – 2013 w nawiązaniu do zakończenia polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej (UE).

Kolejnym etapem jest udział zaangażowanych uczniów i dzieci w festynie świątecznym „Święta z Prezydencją”, który odbędzie się 11 grudnia 2011 r. na opolskim Rynku. Uczestnicy wcześniej przeprowadzonych warsztatów, przywiozą do Opola swoje prace dotyczące RPO WO 2007 – 2013 i zaprezentują je uczestnikom festynu, wezmą także udział we wspólnym strojeniu choinek bożonarodzeniowych wcześniej przygotowanymi ozdobami i łańcuchami świątecznymi.

Choinki swoim wyglądem nawiązywać będą do logotypu polskiej Prezydencji w UE. Uczniowie wraz z przedstawicielami miasta, regionu, organizacji pozarządowych oraz zaproszonymi gośćmi, zaangażowanymi we wdrażanie RPO WO 2007 – 2013, wspólnie przystroją 6 choinek w kolorach: żółtym, czarnym, zielonym, niebieskim, pomarańczowym i czerwonym.

Zadanie publiczne „Promocja RPO WO 2007 – 2013 wśród dzieci i młodzieży w okresie świątecznym” współfinansowane jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu województwa opolskiego w ramach pomocy technicznej Regionalnego Programu Operacyjnego województwa Opolskiego na lata 2007 – 2012.

Harmonogram lekcji i warsztatów plastycznych o RPO WO 2007 – 2013
Zdjęcia z lekcji o RPO WO 2007 – 2013

Zdjęcia z warsztatów plastycznych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seo.wenlink.com 售卖中
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2016 OCDL FRDL Opole