W ramach projektu Building Bridges rozpoczynamy nabór wniosków na . 

Granty interwencyjne są narzędziem pozwalającym organizacjom społeczeństwa obywatelskiego reagować tu i teraz na problemy, które dostrzegają w swojej lokalnej społeczności. Celem konkursu jest wsparcie projektów, które odpowiadają na sytuację kryzysową.

Kto może ubiegać się o dofinansowanie:

  • Fundacje
  • Stowarzyszenia rejestrowe
  • Koła gospodyń wiejskich

Dofinansowanie otrzymać można na działania dotyczące czterech obszarów tematycznych:

  • Upowszechnianie wiedzy i budowanie świadomości dotyczącej znaczenia Karty praw podstawowych i traktatów UE.
  • Działania strażnicze i wspieranie społeczności lokalnych w procesie budowania społeczeństwa obywatelskiego i partycypacji w tworzeniu polityk lokalnych.
  • Wspieranie grup docelowych.
  • Rozwój organizacji jako aktywnych podmiotów zaangażowanych w budowanie lokalnej demokracji.

W ramach projektu Building Bridges można ubiegać się o kwoty od 3000 do 8000 euro. Okres realizacji projektu wynosi od trzech do ośmiu miesięcy. Łączna kwota, jaką przeznaczono na konkurs interwencyjny to 70 tyś. euro.

Dla wszystkich zainteresowanych grantami interwencyjnymi przygotowaliśmy dwudniowe, bezpłatne webinaria, które odbędą się już 18-19 oraz 23-24 maja. Dokładnie opowiemy, na jakie działania można dostać dofinansowanie, jak poprawnie wypełnić wniosek i przygotować się do pierwszych działań.

Szczegółowy harmonogram i rejestracja pod adresem www.bb.frdl.pl/interwencyjne-webinaria.

Nabór na granty prowadzony jest w trybie ciągłym. Wnioski w pierwszej turze składać można do 10 lipca. Wnioski składać można przez platformę Witkac.

Szczegółowe informacje na temat konkursu, niezbędne linki, dokumenty i szczegółowe terminy  pod adresem www.bb.frdl.pl/interwencyjne/.

Zachęcamy do śledzenia nas na Facebooku - www.facebook.com/BB.FRDL.

Więcej informacji o programie na naszej stronie www.bb.frdl.pl.

Building Bridges – Civic Capital in Local Communities to projekt realizowany przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego finansowany w ramach programu CERV (Obywatele, Równość, Prawa i Wolności).